Czy klinika ginekologiczna przeprowadzająca zabieg aborcji i usuwania ciąży oferuje transport dla pacjentek?

W 2020 roku zapadła decyzja Trybunału Konstytucyjnego, która zmieniła prawo o aborcji w Polsce. W związku z tym legalny zabieg usunięcia ciąży może być przeprowadzony tylko w dwóch przypadkach. Kiedy ciąża jest wynikiem czynu zabronionego albo zdrowie lub życie kobiety jest zagrożone. Poza tym zostały wykluczone wszystkie przesłanki na temat wad płodu, które pozwalały na aborcję.

Dlatego kobiety szukają pomocy poza granicami kraju. W klinikach ginekologicznych na terenie Czech i Słowacji przeprowadzają zabiegi usuwania ciąży. Co najważniejsze aborcja jest w pełni legalna i mogą z niej skorzystać wszystkie kobiety. Ponieważ prawo Unii Europejskiej pozwala na korzystanie z zabiegów medycznych w innych państwach. Dlatego Polki mogą swobodnie przekraczać granicę w celu wykonania aborcji oraz bez obaw wracać do domu.

Kliniki ginekologiczne, w których można wykonać zabieg usunięcia ciąży znajdują się miejscowościach niedaleko granicy z Polską. Nie mniej jest to zawsze dalsza podróż. Zwłaszcza dla kobiet, które mieszkają w środkowej oraz północnej części kraju. To jednak spora odległość do pokonania, ale możliwości jest parę do wyboru. Warto się zapoznać ze wszystkimi opcjami, aby wybrać najlepszą dla siebie.

Możliwość jaka nasuwa się pierwsza to oczywiście podróż własnym samochodem. Warto pomyśleć o osobie towarzyszącej, czyli na przykład partner lub przyjaciółka. W znacznym stopniu poprawi to nasz komfort psychiczny podczas pobytu w klinice. Należy również wziąć pod uwagę, że aborcja będzie przeprowadzana metodą próżniową. Wtedy kobieta poddawana jest znieczuleniu ogólnemu w związku z tym nie może prowadzić pojazdów przez 12 godzin po wykonanym zabiegu. Dlatego warto zabrać ze sobą osobę, która w drodze powrotnej będzie mogła kierować samochodem i bezpiecznie dowiezie nas do domu. Natomiast w przypadku, gdy pacjentka przyjedzie sama może skorzystać z noclegu na miejscu w pobliżu kliniki. A kiedy minie już określony czas po zabiegu to może wracać do domu.
Oczywiście osobę towarzysząco warto zabrać również z innych względów. Po wykonaniu zabiegu niektóre kobiety odczuwają nieprzyjemne dolegliwości bólowe. Dlatego dobrze mieć obok siebie osobę, która zaopiekuje się nami i pomoże w pierwszych godzinach po zabiegu. Ponadto ważne jest również wsparcie i rozmowa z bliską osobą podczas pobytu w klinice aborcyjnej.
Natomiast w przypadku kobiet małoletnich konieczna jest zgoda rodzica lub opiekuna prawnego przed wykonaniem zabiegu. A podczas pobytu w klinice konieczna jest obecność osoby dorosłej.

Oczywiście wszystkie kobiety posiadają własne auto lub prawo jazdy. Zawsze można skorzystać z transportu użyteczności publicznej. Do klinik można dojechać pociągiem lub autobusem, które kursują w tamtym kierunku. Należy liczyć się ze wcześniejszym przygotowaniem logistycznym podróży, ponieważ konieczne mogą być przesiadki. W związku wydłuży się czas potrzebny na dotarcie do kliniki ginekologicznej. Ponadto to zawsze większe koszty na bilety czy przykładowo przejazd taksówką. Nie ma gwarancji co to komfortu w czasie podróży, ponieważ z tym bywa różnie w pociągach oraz autobusach.

Kliniki ginekologiczne w Czechach i Słowacji oferują dla wszystkich pacjentek zorganizowany transport. Dlatego każda kobieta może liczyć na pomoc, aby dotrzeć na miejsce szybko i bezpiecznie. Ponieważ posiadają własne floty pojazdów oraz pracowników do obsługi transportu. Żeby skorzystać z takiej możliwości wystarczy podczas rozmowy na infolinii wyrazić chęć przejazdu do kliniki. Następnie zostaną przekazane wszystkie szczegóły, odnośnie miejsca wyjazdu oraz godziny. Ponieważ organizowany jest z wielu miast na terenie całej Polski, każda kobieta może skorzystać z tej możliwości. Każdym autokarem podróżują tylko pacjentki do kliniki. Wszystko odbywa się w komfortowych warunkach, kierowca uwzględnia postoje na skorzystanie z toalety oraz posiłki.

Wszystkie zorganizowane autokary jadą wprost do kliniki ginekologicznej, gdzie przeprowadzane są zabiegi. Więc nie tracisz już czasu i pieniędzy na transport. Podobnie sprawa się ma z powrotem do domu. Pacjentka po otrzymaniu wypisu informowana jest o godzinie wyjazdu autokaru do Polski. W ten sposób wraca bezpiecznie i sprawnie na miejsce, z którego wyjechała.
Natomiast jeśli chodzi o koszty przejazdu to nie da się ustalić jednoznacznej kwoty. Ponieważ każda placówka w inny sposób oblicza cenę transportu. Może być ona doliczana do kosztów wykonanego zabiegu lub liczona jako oddzielna opłata za wykonaną usługę. Jednak zawsze będą to mniejsze koszty niż cena biletu na pociąg lub autobus.

Najważniejsze informacje dotyczące transportu organizowanego przez kliniki ginekologiczne na terenie Czech i Słowacji :

Klinika ginekologiczna oferuje transport w obie strony dla każdej pacjentki, która zgłosi takie zapotrzebowanie
Przejazd oraz powrót z kliniki ginekologicznej odbywa się w wyznaczonym dniu oraz godzinie
Każda pacjentka może we własnym zakresie przyjechać do kliniki korzystając z prywatnego transportu

Jak widać zawsze jest możliwość transportu do kliniki bezpośrednio organizowanego przez placówki. A co najważniejsze przewoźnik dba o bezpieczeństwo pasażerów, a także komfort podróży. Pojazdy używane we flocie są nowoczesne, a kierowcy to zawodowi kierowcy. Znają trasy przejazdu do klinik oraz bez problemu drogę powrotną. Gwarantują również punktualność, aby każda kobieta zdążyła na wyznaczony termin zabiegu.
Kliniki ginekologiczne dbają również o dyskrecję. W związku z tym busy nie są w żaden sposób oznakowane ani oklejone reklamami. Także w pełni zachowana jest anonimowość pasażerek autobusu. Co więcej wszystkie kobiety podróżują w to samo miejsce. Dlatego można liczyć na zrozumienie oraz przy okazji nawiązać nowe znajomości. Z pewnością przyda się wsparcie podczas pobytu w klinice, a także w drodze do domu po otrzymaniu wypisu.

Dlatego jeśli nie posiadasz własnego samochodu lub nie masz wśród najbliższych osoby, która zawiezie cię do kliniki ginekologicznej w Czechach lub Słowacji, to jest bardzo proste rozwiązanie w tej sytuacji. Wystarczy podczas rozmowy rozmowy na infolinii kliniki wyrazić chęć skorzystania z oferty transportu. To bardzo bezpieczna, wygodna i najmniej czasochłonna opcja transportu. Poza tym jest dyskretna, a kierowca nie będzie na pewno zadawał zbędnych pytań.
Bardzo wiele kobiet już skorzystało z tej możliwości jaką oferują kliniki ginekologiczne. Opinie wśród pacjentek są bardzo pozytywne i wyrażają swoją aprobatę odnośnie wygody podczas podróży, sprawności działania oraz anonimowości. Poza tym nie muszą się stresować czy zdążą na wyznaczony termin zabiegu oraz żadnym dodatkowym transportem, na przykład taksówką.

Każda kobieta, która jest zdecydowana na wykonanie zabiegu usunięcia ciąży może skorzystać nie tylko z zabiegów w klinikach ginekologicznych na terenie Czech i Słowacji. Poza tym placówki oferują konsultacje z lekarzem oraz transport dla wszystkich pacjentek, które mają problem jak się dostać na miejsce. Wystarczy podczas rozmowy telefonicznej wspomnieć o ofercie transportu zorganizowanego. Tam pracownik przedstawi wszystkie szczegóły.