Czy można wykonać aborcję za granicą w Czechach lub na Słowacji?

Po zmianach w polskim prawie jakie nastąpiły w 2020 roku kobiety nie mogą dokonać aborcji na podstawie tak zwanego kompromisu aborcyjnego, tak jak było to wcześniej. Dozwolone było usunięcie ciąży w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu olbo nieuleczalnej chorobie zagrażającej jego życiu. Natomiast obecnie kobiety zostały pozbawione możliwości decydowania o swoim ciele oraz przyszłości. Zabieg usunięcia ciąży jest możliwy tylko w dwóch przypadkach, kiedy jest efektem czynu zabronionego albo zagraża zdrowiu lub życiu kobiety. Wszystkie inne możliwości zostały wykluczone, a kobiety przeżywają prawdziwy dramat. W związku z tym szukają pomocy poza granicami kraju.

Najważniejsza informacja dla wszystkich kobiet jest taka, że kraje sąsiadujące z Polska oferują pomoc dla wszystkich. W klinikach ginekologicznych znajdujących się na terenie Czech i Słowacji wykonywane są zabiegi usuwania ciąży całkowicie legalnie. Tutejsze prawo zezwala na aborcję bez podawania powodów, z jakich kobieta chce się poddać zabiegowi. W placówkach pracują doświadczeni lekarze oraz wykwalifikowany personel medyczny. Co zapewnia dodatkowo bezpieczeństwo pacjentce oraz skuteczność zabiegów. Ponadto na każdym etapie pobytu w klinice kobieta jest otoczona stałą opieką personelu. Ponadto oprócz samego zabiegu wykonywane są również badania diagnostyczne, konsultacje lekarskie oraz kontrole pozabiegowe.

Z pewnością to bardzo ważne dla wielu kobiet, że zabieg usunięcia ciąży w Czechach i Słowacji jest całkowicie legalny i nie ma mowy o konsekwencjach prawnych po powrocie do kraju. Obecnie obowiązujące prawo Unii Europejskiej pozwala na korzystanie z zabiegów medycznych na terenie innych krajów. Dlatego Polki jako obywatelki wspólnoty mogą swobodnie przekraczać granicę w celu wykonania aborcji, ponieważ ten zabieg również się wlicza. Nie ma mowy o kontroli ze strony służby zdrowia, policji lub innych urzędów. Chociaż ze względu na poufność dokumentacji medycznej, która jest w klinice.

Jeśli chodzi o legalność zabiegu usunięcia ciąży poza granicami kraju nie ma tutaj żadnych wątpliwości. Poza tym dla lekarzy pracujących w klinikach ginekologicznych to normalny zabieg i procedura medyczna nie różni się od innych. Lekarze w żaden sposób nie stygmatyzują pacjentek, ponadto nie muszą nawet podawać powodu z jakiego chcą poddać się aborcji. Nie ma znaczenia czy płód posiada wady lub kobieta nie jest gotowa na zostanie matką. Kobieta może również zdecydować się na zabieg ze względu na ciężką sytuację finansową, zdrowotną lub rodzinną albo nie chce mieć potomstwa z tym partnerem. NIe mniej nikt nie będzie wnikał w powody, a kobieta powinna czuć się swobodnie podczas pobytu w placówce.

Kliniki ginekologiczne na terenie Czech i Słowacji oferują pomoc wszystkim kobietom, które są obywatelkami Unii Europejskiej. Oprócz wykonania zabiegu usunięcia ciąży pacjentka może również liczyć na kontrolę pozabiegową po zakończeniu rekonwalescencji. Doświadczeni lekarze dokonają badań i ocenią stan zdrowia. Ponadto pomogą również dobrać odpowiednią antykoncepcję, aby uniknąć kolejnej niechcianej ciąży. Pacjentka może czuć się w pełni zaopiekowana podczas pobytu w klinice.

Najważniejsze informacje dotyczące legalnych zabiegów usuwania ciąży poza granicami kraju, czyli w Czechach i Słowacji :

usuwanie ciąży w Czechach i na Słowacji jest całkowicie legalne
kobieta chcąca poddać się zabiegowi nie potrzebuje skierowania czy zaleceń od lekarzy z Polski
po powrocie z kliniki aborcyjnej służby nie weryfikują zabiegów jakich dokonano w Czechach lub na Słowacji.

Zabiegi usuwania ciąży są dostępne dla wszystkich kobiet, dlatego do klinik ginekologicznych mogą zgłaszać się wszystkie obywatelki Unii Europejskiej. Nie ma znaczenia czy prawo w Twoim kraju zezwala na aborcję, ponieważ jeśli zostanie ona wykonana w Czechach lub Słowacji jest w pełni legalna. Dlatego kobiety, które zostały pozbawione wyboru i mocy decyzji o swoim życiu mogą szukać pomocy w klinikach aborcyjnych. Gdzie w sposób legalny oraz bezpieczny zostanie przeprowadzony zabieg usunięcia ciąży.

Kliniki ginekologiczne, które znajdują się na terenie Czech i Słowacji to prywatne placówki, które są wyposażone w najlepszej jakości sprzęt medyczny. Oprócz zabiegu przeprowadzone zostaną badania diagnostyczne, a pacjentka pozostaje pod stałą opieką doświadczonych lekarzy oraz personelu medycznego.
W placówkach wykonywane są zabiegi usuwania ciąży za pomocą dwóch metod. Może być to metoda farmakologiczna lub metoda próżniowa, inaczej mówiąc chirurgiczna. Lekarz po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką oraz badaniach i określenia wieku ciąży dokonuje wyboru, która metoda zostanie przeprowadzona. A pacjentka jeszcze tego samego dnia może opuścić klinikę.

Oferta kliniki ginekologicznej obejmuje również transport do kliniki. To dla wielu kobiet okazuje się ogromną pomocą, ponieważ nie mają możliwości dojechać na miejsce. Wystarczy podczas rozmowy na infolinii wykazać chęć skorzystania z takiej możliwości. Ponadto rozmowa odbywa się w języku polskim, dlatego obsługa odpowie na każde pytanie. Możemy być pewni, że nastąpi żadne niedomówienie.

Ponieważ zabiegi usuwania ciąży są przeprowadzane w prywatnych klinikach na terenie Czech i Słowacji. Dlatego należy liczyć się z kosztami z tym związanymi, ceny nie są wygórowane. Więcej informacji dotyczących kosztów zostanie przekazanych podczas rozmowy na infolinii. A także inne ważne informacje o tym jak się przygotować do zabiegu oraz jakie rzeczy będą potrzebne podczas pobytu w klinice.

Kliniki ginekologiczne w Czechach i Słowacji niosą pomoc dla wszystkich kobiet, które są obywatelkami Unii Europejskiej. Dlatego Polki również mogą korzystać z zabiegów usuwania ciąży. Nie ma konieczności posiadania ubezpieczenia zdrowotnego w kraju. Nie potrzebne również będzie żadne skierowanie lub zaświadczenie od lekarza z kraju. Nie należy się również obawiać kontroli ze strony służb oraz urzędników czy konsekwencji ze strony prawnej. Bardzo duża liczba kobiet już się zdecydowała na zabieg usunięcia ciąży w klinikach ginekologicznych w Czechach i Słowacji. Swobodnie przekroczyła granicę oraz wróciłą do domu.

Jak już wiadomo aborcja jest całkowicie legalna i można ją wykonać na terenie Czech i Słowacji w klinikach ginekologicznych. To prywatne kliniki bardzo dobrze wyposażone. A na miejscu czekają doświadczeni lekarze oraz wykwalifikowany personel medyczny. Dlatego zabieg usunięcia ciąży jest bezpieczny i skuteczny. Ponadto klinika pomaga również w transporcie na miejsce, ponieważ organizuje transport do kliniki oraz powrót do kraju. Z miast położonych na terenie całej Polski można dojechać bezpiecznie autokarem do kliniki na czas.
Jeśli nadal się wahasz przed podjęciem decyzji zapraszamy do rozmowy na infolinii, gdzie z języku polskim konsultanci odpowiedzą na wszystkie pytania oraz przedstawią szczegóły pobytu w klinice ginekologicznej. Dowiemy się jak prawidłowo przygotować się do zabiegu oraz jakie rzeczy zabrać. Można od razu umówić termin zabiegu i skorzystać z transportu organizowanego przez placówkę.