Legalne usuwanie ciąży w klinice aborcyjnej w Czechach i na Słowacji

Coraz więcej kobiet szuka pomocy z powodu niechcianej ciąży. Niestety w Polsce obecnie nie każda może poddać się aborcji. Nastąpiły poważne zmiany w prawie, które pozwalają na aborcję tylko w dwóch okolicznościach. Po pierwsze jeśli zdrowie lub życie kobiety jest zagrożone albo ciąża jest wynikiem czynu zabronionego. W każdym innym wypadku kobieta nie ma wyboru i jest zmuszona donosić ciążę. Jednak taka sytuacja odbija się na całym życiu i przyszłości kobiety, a także jej otoczenia. Dlatego coraz więcej kobiet szuka pomocy w sytuacji niechcianej ciąży.

Zupełnie inaczej sprawa przedstawia się w innych krajach, a konkretnie chodzi o Czechy i Słowację. Tamtejsze prawo pozwala na wykonywanie aborcji nawet do 22 tygodnia ciąży. Co więcej nawet nie jest konieczne podawanie przyczyn z jakich kobieta zgłasza się do kliniki, zaświadczenia lekarskie, ani żadne dodatkowe badania.

Coraz więcej kobiet korzysta z możliwości jakie oferują kliniki ginekologiczne w Czechach i Słowacji. Ponieważ zabiegi medyczne są dostępne dla wszystkich obywatelek Unii Europejskiej, tak stanowi obecne prawo wspólnoty. W związku z czym Polki również mogą bez obaw przekraczać granicę i korzystać z usług klinik ginekologicznych. Aby udać się na zabieg nie potrzeba żadnego zaświadczenia ani skierowania od lekarza. Na aborcję mogą się również zdecydować kobiety, które w kraju nie mają ubezpieczenia zdrowotnego. Dlatego, że kliniki ginekologiczne na terenie Czech i Słowacji to prywatne kliniki, które wykonują zabiegi usuwania ciąży. W związku z tym należy liczyć się z kosztami, ale mimo to nie są to wygórowane kwoty. Każda placówka ma swoje ceny, dlatego nie da się określić dokładnie.

Jeśli kobieta jest zdecydowana na wykonanie zabiegu usunięcia ciąży powinna skontaktować się z kliniką ginekologiczną w Czechach lub Słowacji. W tym celu wystarczy wybrać telefon infolinii do placówki. Zostanie umówiony dogodny termin oraz przekazane wszystkie szczegóły odnośnie pobytu w szpitalu. Podczas rozmowy telefonicznej można również wyrazić chęć ze skorzystania z transportu zorganizowanego przez klinikę. Konsultant przedstawi dokładną datę i godzinę odjazdu autokaru do kliniki. Miejsca zbiórek są zorganizowane z miast na terenie całego kraju, dlatego każda pacjentka znajdzie odpowiednią lokalizację. Nie ma konieczności zabierania ze sobą żadnych skierowań ani zaświadczeń od lekarza polskiego. Pacjentka nawet nie musi posiadać ubezpieczenia zdrowotnego, ponieważ zabieg wykonywany jest w placówce prywatnej.
W pierwszej kolejności odbywa się konsultacja z lekarzem, podczas której zapada decyzja jaka metoda zostanie zastosowana. Następnie przeprowadzana zostaje aborcja, a później wizyta lekarza pozabiegowa. Jeśli wszystko przebiegło pomyślnie to jeszcze tego samego dnia konieta może wrócić do domu.

Najważniejsze informacje dotyczące legalnej aborcji na terenie Czech i Słowacji:

zabieg aborcji i usuwania ciąży jest w pełni legalny w Czechach i Słowacji, a przez to również w Unii Europejskiej pod warunkiem wykonania zabiegów właśnie w tych państwach
przeprowadzenie aborcji na terenie Czech i Słowacji nie wymaga dodatkowych skierowań ani pozwoleń gdyż zabieg usuwania ciąży wykonuje się w prywatnej klinice ginekologicznej
usuwanie ciąży poza granicami kraju nie wiąże się z konsekwencjami prawnymi w Polsce, nie musisz obawiać się pytań służb czy dochodzenia w twojej sprawie.

Tak samo jak wiele jest kobiet, tak samo wiele przyczyn z jakich decydują się na usunięcie ciąży. Jednym z powodów jest trudna sytuacja materialna lub rodzinna, kobiety nie mają warunków, aby zapewnić godne życie potomstwu. Zdarza się że ciąża jest wynikiem niechcianego stosunku lub zły stan zdrowia w tym psychicznego nie pozwala na donoszenie ciąży. Albo po prostu kobieta nie jest gotowa żeby zostać matką. Niestety wszystkie wyżej wymienione okoliczności nie pozwalają na legalną aborcję w Polsce. W związku z tym coraz bardziej rozszerza się tak zwane podziemie aborcyjne. Kobiety w desperacji sięgają po środki farmakologiczne nieznanego pochodzenia. A także korzystają z zabiegów usuwania ciąży narażając swoje zdrowie i życie.

Tak jak widać zabieg wykonany w klinice ginekologicznej na terenie Czech lub Słowacji jest zdecydowanie lepszym pomysłem. Placówki oferują pomoc dla wszystkich kobiet z krajów członkowskich Unii Europejskiej. Są to prywatne kliniki wyposażone w odpowiedni sprzęt medyczny, w tym diagnostyczny. Na miejscu pracują tylko doświadczeni lekarze ze stażem, którzy znają się na zabiegach usuwania ciąży. A nad pacjentką przez cały czas pobytu w placówce czuwa wykwalifikowany personel medyczny. Stąd gwarancja zabiegów przeprowadzonych w bezpieczny sposób, a przede wszystkim skutecznych. Ponadto w razie jakichkolwiek komplikacji natychmiast przeprowadzana jest interwencja oraz udzielana pomoc medyczna. Personel, który opiekuje się pacjentką porozumiewa się w języku polskim – także nie ma miejsca na nieporozumienia spowodowane barierą językową.

Oprócz tego, że aborcja przeprowadzana na terenie Czech i Słowacji jest legalna, to można powiedzieć i jej bezpieczeństwie oraz skuteczności. Ponadto zabiegi są dostępne dla każdej kobiety, która zgłaszając się do placówki nie musi podawać przyczyny takiej decyzji. To prywatna sprawa każdej pacjentki co skłoniło je do wykonania aborcji. Wszystko z myślą o stworzeniu warunków jak najbardziej przyjaznych i spokoju psychicznego dla pacjentek, które przeżywają trudne chwile. W każdej chwili można liczyć na pomoc oraz wsparcie ze strony personelu, który w języku polskim odpowie na każde pytanie.
Oprócz wykonania zabiegu lekarze w klinice pomogą wybrać odpowiednią antykoncepcję. To bardzo ważne, aby nie powtórzyła się sytuacja kolejnej niechcianej ciąży. Natomiast po zakończeniu rekonwalescencji pacjentka może przyjechać do kliniki ponownie w celu konsultacji pozabiegowej. Wtedy lekarz może ocenić jak przebiegała aborcja, jaki jest stan zdrowia pacjentki oraz podać zalecenia do stosowania na co dzień.

Dlatego jeśli jesteś w trudnej sytuacji jaką jest niechciana ciąża to musisz wiedzieć, że jest rozwiązanie. Wystarczy poszukać pomocy poza granica kraju i skontaktować się z kliniką ginekologiczną w Czechach lub Słowacji. MOżna to zrobić dzwoniąc na infolinię, a tam dowiesz się więcej szczegółów na temat aborcji.
Liczba kobiet, która już skorzystała z zabiegów w klinikach ginekologicznych na terenie Czech i Słowacji stale się powiększa. Ponieważ to bardzo rozsądne rozwiązanie oraz bezpieczne dla zdrowia i życia kobiety, która chce poddać się aborcji. Kobiety mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ wszelkie dane są poufne. Nie ma również mowy o konsekwencjach prawnych po powrocie do kraju. Ponieważ wszystkie zabiegi wykonane na terenie Czech i Słowacji są zupełnie legalne. Podobnie z danymi dostępnymi dla urzędów, służb lub członków najbliższej rodziny. Nikt nie może się dowiedzieć jakie kobiety wykonywały zabieg usuwania niechcianej ciąży. Ponieważ wiele pacjentek obawia się również obmawiania i wytykania przez innych ludzi. Kliniki ginekologiczne zapewniają całkowitą dyskrecję.